H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Werdum (skoro) jako Aldo
16. května 2016 | Autor: Michal Vácha


Pětačtyřicet tisíc diváků v hledišti, dvanáct utkání v oktagonu a v každém z nich se představil alespoň jeden Brazilec, ne-li přímo rodák z Curitiby. Právě v tomto městě a tamním fotbalovém stánku Arena da Baixada se v sobotu konala očekávaná akce UFC 198. Hlavní událostí večera byl souboj o titul mistra světa UFC v těžké váze mezi domácím šampionem Fabríciem Werdumem a vyzývatelem Stipe Miocicem.

Kdo ví, v jakém psychickém rozpoložení byl před zápasem Fabrício Werdum (20-6, 1 remíza). Šampion byl na cestě za svou první obhajobou titulu šampiona UFC v těžké váze totiž samý úsměv, s oblibou dělal na kameru svůj originální pitvořící se obličej, který již vešel ve známost jako tzv. „Werdum Face“. O tom, zda byl velezkušený šampion skutečně duchem tam, kde být měl, by se tak dalo polemizovat. Napovídá tomu i způsob, jakým zápas už po necelých třech minutách skončil. Stipe Miocic (15-2) si totiž „jel svoje“ a v podstatě první či druhé šampionovo zaváhání tvrdě potrestal. Werdum šel dopředu kombinací úderů, nicméně při tom zcela zapomněl na kryt. Stačil jeden krátký pravý kontr a domácí favorit si ustlal na zemi ne nepodobně jako před několika měsíci další brazilský šampion José Aldo. Miocic přeskočil stěnu oktagonu jako smyslů zbavený a jal se svůj životní úspěch slavit se svými kouči. „Jsem mistr světa!“ křičel Miocic a objímal se se sekundanty.

Ani doprovodná hlavní událost večera netrvala o mnoho déle. Ronaldo Souza (23-4, 1 bez výsledku) jako by nechtěl mít vůbec nic společného s pověstným ostrým startem krajana Vitora Belforta (25-12), proto hned od samého začátku využil každé příležitosti k iniciaci klinče, pokusu o takedown atd. Poté, co se mu podařilo přesunout zápas na zem, začal vylepšovat pozici a při tom soupeře zasypávat údery. Chvíli to vypadalo, že by Belfort mohl přežít do konce kola, ale bylo to přece jen až příliš dlouho. Konec přišel osmadvacet vteřin před vypršením časového limitu pro úvodní kolo. „Jacaré“ vyhrál technickým knokautem a opět potvrdil, že patří mezi nejvážnější kandidáty na titulový zápas. Naopak Belfort po porážce bude muset podobné pozici opět na nějaký čas vyklidit.

Radost sama sobě a samozřejmě i domácím fans udělala v UFC debutující Cristiane Justino (16-1, 1 bez výsledku). Ta nastoupila ve smluvní váze do 140 liber proti americké zápasnici Leslie Smith (8-7, 1 remíza) a proti favorizované „Cyborg“ vydržela ani ne minutu a půl. Poté se pod tíhou tvrdých úderů soupeřky sesunula k zemi, kde sice měla tendenci se bránit, ale ringový rozhodčí přes její protesty zápas ukončil. Justino tak vítězí TKO v prvním kole.

Exšampion UFC v polotěžké váze Maurício „Shogun“ Rua (24-10) nastoupil počtvrté za sebou v Brazílii, v rodné Curitibě to bylo však poprvé od roku 2003. V souboji s vítězem 19. řady reality show The Ultimate Fighter Coreym Andersonem (8-2) musel legendární „Shogun“ podat nadstandardní výkon, aby mohl na domácí půdě přidat druhé vítězství v řadě. To se mu nakonec povedlo, byť jeden rozhodčí se svými dvěma kolegy nesouhlasil a vyhlásil vítězem Američana. Díky jeho oponentům však Rua zvítězil těsně na body a získal tak již své osmé vítězství v UFC.

V prvním souboji hlavní části znovu překvapil Bryan „Bam Bam“ Barberena (12-3). Sedmadvacetiletý člen týmu MMA Lab po Sage Northcuttovi zvítězil i nad neporaženým domácím favoritem Warlleym Alvesem (10-1). V předzápasech se z výher radovali Demian Maia (23-6), Thiago Santos (13-3), Francisco Trinaldo (20-4), John Lineker (27-7), Antonio Rogério Nogueira (22-7) a Renato Carneiro (10-0, 1 remíza). Ryze brazilský souboj Sérgia Moraese (10-2, 1 remíza) s Luanem Chagasem (14-1, 1 remíza) skončil remízou.

Zápasem večera byla zvolena řežba lehkých vah Francisco Trinaldo vs. Yancy Medeiros (12-4, 1 bez výsledku), prémii ve výši 50 000 dolarů si vysloužili také vítězové obou hlavních událostí Stipe Miocic a Ronaldo Souza.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na