H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Úžasné představení dvou veteránů
10. října 2016 | Autor: Michal Vácha


Na akci UFC 204 se do Manchester Areny ve stejném městě přišlo podívat 16 000 diváků, přestože akce byla posunuta do hluboké noci, aby v USA mohla jít v co nejlepším čase. Domácí hrdina Michael Bisping v hlavním zápase večera poprvé obhajoval pás šampiona UFC ve střední váze.

Jednomu je sedmatřicet, tomu druhému dokonce šestačtyřicet. Přesto svým nasazením a vůlí zvítězit mohou Michael Bisping (30-7) i Dan Henderson (32-15) sloužit jako vzor pro daleko mladší zápasníky. Bisping s Hendersonem nakonec strávili v oktagonu všech předepsaných 25 minut, byť zejména „Hendo“ byl blízko ukončení zápasu, čímž by pro Bispinga a jeho fanoušky přivolal nepříjemné dejá vu. Jednalo se totiž o dva knockdowny jak jinak než z Hendersonovy pravačky, tzv. H-bomb, tedy úder, jímž Henderson před sedmi lety Bispinga knokautoval a i podle tehdy poraženého Brita se postaral o jeden z nejstrašidelnějších knokautů v historii MMA. Tentokrát se však nic takového nekonalo, Bisping se po obou knockdownech dokázal vzpamatovat a svou celkovou aktivitou a větším počtem trefených úderů v jednotlivých kolech nakonec zvítězil jednomyslným rozhodnutím. Jak už to bývá, mnozí s tím rozhodnutím nesouhlasí a samozřejmě některé argumenty (viz Hendersonův knockdown ve druhém kole či takedown v kole pátém) jsou k zamyšlení, nicméně Henderson, mimo jiné bývalý šampion Pride ve dvou váhových kategoriích současně, může odejít do sportovního důchodu spokojený, byť bez titulu UFC. Klobouk dolů před oběma budoucími členy Síně slávy UFC za skvělou podívanou.

V druhém hlavním zápase večera dominoval Gegard Mousasi (40-6, 2 remízy), jenž zvítězil TKO ve druhém kole nad Vitorem Belfortem (25-13) a po zápase si neodpustil rýpnutí do šampiona Bispinga. Domácí fans šíleli o zápas dříve, kdy Jimi Manuwa (16-2) v pozici outsidera rozložil Ovince Saint Preuxe (19-9) tvrdými a přesně mířenými údery a vyvedenými kombinacemi. Po jedné takové se evidentně překvapený Saint Preux sesunul k zemi stylem á la Mirko Cro Cop a bylo z toho čisté KO. V dalších dvou soubojích hlavního programu uspěli Stefan Struve (28-8), který pomalu ale jistě, může začít pošilhávat po pozici vyzývatele, a také neporažený Mirsad Bektić (11-0).


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na