H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


UFC Fight Night v Berlíně: 'Poor Honza' jde na věc!
30. května 2014 | Autor: Michal Vácha


Hned dva galavečery UFC v různých koutech světa nás čekají o tomto víkendu. Asi až na úplné výjimky všechny fanoušky z našich končin bude nesrovnatelně více zajímat akce UFC Fight Night: Munoz vs. Mousasi, a to proto, že si právě v hlavním městě Spolkové republiky Německo zítra odbude svou premiéru v UFC Viktor Pešta!

'Poor Honza', přirovnání, které se s odkazem na česká média objevilo na jeho stránce anglické verze wikipedie, pobavilo i jeho samotného. Viktor Pešta (9-0) se zítra pokusí získat jubilejní desáté vítězství v souboji s Rulanem Magomedovem (11-1). Jak je Magomedov neznámý, tak je nebezpečný. Dokázal už totiž porazit hned dva bývalé šampiony UFC. Před dvěma lety Ricca Rodrigueze a ve svém zatím posledním zápase loni v říjnu i Tima Silvyu, přičemž oba soupeře porazil na moskevských galavečerech na body. Na kontě má z celkových jedenácti vítězství čtyři knokauty, dvě submise, a pět bodových vítězství, jediná porážka přišla před třemi lety v ukrajinském Charkově, kde se Magomedov zúčastnil pyramidy a ve druhém zápase prohrál TKO ve druhém kole vinou úderu na žebra. Našeho borce samozřejmě není třeba nikterak rozsáhle představovat. On i jeho kouč Dan Barták věří, že síla a grapplerské dovednosti jsou na jeho straně. "Cesta k vítězství vede přes Viktorovu hlavu. Jeho kvality známe, tak věřme, že je bude schopen patřičně prodat," řekl Barták v nedávném rozhovoru pro RingNews.cz (viz související články). Dodejme ještě, že Pešta dosáhl tří výher submisí, dvou bodových a čtyř knokautem včetně poslední v zápase s Lukášem Ťupou na GCF 26, která mu vynesla titul šampiona těžké váhy.

O obě hlavní události večera se postará kategorie středních vah. Mark Munoz (13-4) se nepředstavil v oktagonu od loňského října, kdy v Manchesteru podlehl tvrdým knokautem v prvním kole Lyotu Machidovi. Čeká jej tak už druhý souboj v Evropě za sebou, svou reputaci na starém kontinentu se bude snažit napravit v souboji se zkušeným exšampionem Strikeforce Gegardem Mousasim (34-4, 2 remízy). Také on prohrál ve svém posledním zápase s Machidou, nicméně na rozdíl od Munoze na body. Nizozemec má však rovněž co napravovat, neboť jeho výkon ve zmíněném zápase určitě nebyl z těch, jakými by se v nejprestižnější organizaci chtěl prezentovat. Případným vítězstvím by Mousasi dostal svou bilanci v UFC do kladných čísel (2-1).

Bývalý šampion velterové váhy Georges St-Pierre rovněž dorazil do německé metropole, aby zde podpořil svého týmového kolegu Francise Carmonta (22-8). Dá se očekávat, že "GSP" bude jako již několikrát v minulosti opět v jeho rohu udílet pokyny ve francouzštině. Carmont letos v únoru prohrál svůj první zápas v UFC, když nestačil na kandidáta na titul "Jacaré" Souzu, nicméně předtím si připsal pět vítězství. Ani teď jej však nečeká nic jednoduchého, neboť se na něj chystá "Dobrman" C.B. Dollaway (14-5), který nedávno úspěšně loupil v Brazílii, kde se mu povedlo rychlým knokautem zvítězit nad Cezarem Ferreirou.

Zajímavý souboj dvou neporažených borců se chystá v kategorii středních vah. Téměř dvoumetrový Angličan Luke Barnatt (8-0) stihl od loňského dubna, kdy v UFC debutoval, už tři vítězné zápasy, z toho dvakrát dokázal zvítězit před limitem. V tomto ohledu je před svým nadcházejícím soupeřem Seanem Stricklandem (14-0) napřed. "Tarzan" zatím zvládl vítězně svůj debut v organizaci letos v březnu na UFC 171, kde porazil na rear-naked choke v prvním kole Bubbu McDaniela. Jinak zatím sbíral zkušenosti téměř výhradně v organizaci King of the Cage.

Hlavní program otevře severoevropské derby. Fin Tom Niinimäki (21-5, 1 remíza) se v něm střetne s dalším borcem z AllStars Training Center Niklasem Bäckströmem (7-0, 1 bez rozhodnutí). Neporaženého Švéda startujícího v pérové váze čeká stejně jako Viktora Peštu debut v UFC, zatímco jeho finský soupeř už má v kapse těsné, avšak velmi cenné vítězství nad Ranim Yahyou z loňského listopadu.

Na berlínském galavečeru se dále představí mimo jiné domácí Peter Sobotta (13-4, 1 remíza) a Nick Hein (10-1, 1 bez rozhodnutí), bývalý držitel titulu King of Pancrase Maximo Blanco z Venezuely (9-6, 1 remíza, 1 bez rozhodnutí) nebo další borec ze stockholmského AllStars Training Center, kde se v poslední době připravoval i náš Viktor Pešta, Magnus Cedenblad (11-4).


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na