H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


UFC 205 post mortem
18. listopadu 2016 | Autor: Michal Vácha


Akce, která přepsala historii. Oktagon UFC poprvé ve slavné Madison Square Garden, kde se navíc irský zápasník Conor McGregor stal díky vítězství nad Eddiem Alvarezem prvním šampionem dvou váhových kategorií současně v historii UFC. A ještě u toho stihl skvěle vypadat. Klobouk dolů a ponechme nyní stranou fakt, že je ze strany vedení UFC protěžován. To je sice pravda, na druhou stranu prostořeký Ir byl (snad až na jedno klopýtnutí) vždy schopný dostát svých předzápasových prohlášení. Ale co teď? José Aldo, Frankie Edgar a někteří další již delší dobu poukazují na fakt, že „Mystic Mac“ je šampionem na dvě věci, když neobhajuje svůj titul. Nastane nyní podobná situace i v lehké váze, kde už se pořádně nahlas hlásí o slovo vlčáci v čele s Chabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem? Ono je totiž dost dobře možné, že Aldo, Edgar, ale i Nurmagomedov s Fergusonem v tuto chvíli opět ostrouhají a McGregor se utká o titul ve velterové váze s Tyronem Woodleym či bude obhajovat nově získaný pás šampiona lehké váhy v třetím souboji s Natem Diazem.

Nyní zřejmě už nemůže být ani sebemenších pochyb o tom, že nejlepší titulové zápasy produkuje velterová váha. Důkazem budiž několik Zápasů roku a další horký kandidát v podobě neskutečné bitvy, jakou nám všem předvedli Tyron Woodley a Stephen Thompson. Chybnou interpretaci výsledku po zápase lze úplně v pohodě brát jako zcela nepatrné smítko, žádná velká vada na kráse. Otázkou je, zda vedení UFC splní slib daný prezidentem Danou Whitem a Woodleyho příští soupeř bude skutečně opět „Wonderboy“. O tom, že „sliby se mají plnit“ pro vedení UFC není zrovna pravidlem číslo jedna, nemá cenu sáhodlouze diskutovat.

„Už to v sobě nemám.“ K tomuto nepříjemnému zjištění dospěla přímo v oktagonu exšampionka bantamové váhy Miesha Tate. Vnadná zápasnice nezvládla roli favorita a překvapivě podlehla Raquel Pennington. Situaci poté rychle zhodnotila a ihned vyvodila důsledky. „Končím,“ prohlásila Tate.

Na hlavu si sype popel také poražený exšampion lehké váhy Eddie Alvarez. A nemá sám se sebou servítky. „Udělal jsem snad úplně všechno pro to, abych ten zápas prohrál. Neudělal jsem vůbec nic podle našeho taktického plánu, dokonce jsem se točil směrem k jeho levačce (McGregorova zadní ruka),“ uvedl jeden ze smutných hrdinů sobotního galavečera v New Yorku. Rodák z nedaleké Filadelfie jako by zapomněl, že on je zkušenějším z obou borců. Že on je tím, kdo byl světovým šampionem mnohem delší dobu a kdo obhajuje pás šampiona UFC v lehké váze. Jeho slova v podstatě jen potvrzují, že ten večer vzal Eddie Alvarez své zkušenosti a spolu s taktickým plánem všechno vyhodil z okna. Zřejmě i na ostříleného borce Alvarezova formátu může dolehnout tíha velkého okamžiku. Vypadá to, že přesně to se v sobotu v noci v New Yorku přihodilo. A přidáte-li k tomu McGregorův talent a sebevědomí, průběhu zápasu i samotnému výsledku se nelze příliš divit. Na druhou stranu vzít porážku tak jako nyní Alvarez - tedy alespoň dle svých pozápasových vyjádření – zaslouží uznání. A i pro něj je tu jeden primát. Eddie Alvarez je totiž minimálně do dnešního večera jediným zápasníkem, který byl šampionem v Bellatoru i UFC.Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na