H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Těžkotonážní přehlídka v Záhřebu
11. dubna 2016 | Autor: Michal Vácha


Třináct tisícovek a necelé dvě stovky diváků navíc dorazilo v neděli na UFC Fight Night 86, historicky první galavečer UFC na území Chorvatska. Ti měli v tamější Areně Zagreb možnost sledovat celkem třináct utkání včetně čtyř utkání v nejtěžší váhové kategorii. Bohužel však pouze v hledišti sledoval celou akci legendární Chorvat Mirko "Cro Cop" Filipović, jenž nedávno ukončil kariéru. V hlavním souboji celé akce se tak utkali Ben Rothwell a Junior dos Santos.

Hlavní zápas večera sice nepřinesl podívanou, jaká by zvedala diváky ze sedadel, možná to bylo i tím, že atmosféra nebyla taková jako při některých předchozích zápasech. Zato bylo docela rychle jasné, kdo v tomto zápase půjde za vítězstvím, a kdo naopak bude do poslední chvíle spoléhat na případnou přesnou trefu. Ležérní a hodně neobvyklý styl Bena Rothwella (36-10) na Juniora dos Santose (18-4) neplatil. "Big Ben" působil čím dál tím těžkopádněji a za celých pět kol svého brazilského protivníka v podstatě vůbec neohrozil. Jak už to tak bývá, "JDS" naopak působil čím dál tím jistěji, ale když se mu dařilo, nezbláznil se, aby tak dal Rothwellovi šanci nějakým kontrem ukrást výsledek pro sebe. Po pěti kolech tak všichni tři bodoví rozhodčí napsali na své karty stejný výsledek, a to 50-45 pro Juniora dos Santose.

Nejtěžší váhová kategorie nabídla další čtyři utkání a tři z nich v rámci hlavního programu. Velmi solidní zápasovou permanenci si udržující Derrick Lewis (15-4, 1 bez výsledku), poslední přemožitel našeho Viktora Pešty, zvítězil v doprovodné hlavní události knokautem dvanáct vteřin před koncem úvodního dějství. Debutant Curtis Blaydes (5-1) nemohl kvůli rozhodnutí lékaře nastoupit do třetího kola, což rezultovalo ve druhé vítězství před limitem ze dvou zápasů v UFC pro Francise Ngannoua (7-1). V očekávaném debutu neuspěl ani polský zápasník těžké váhy Marcin Tybura (13-2), který prohrál na body s Timem Johnsonem (10-2), jenž upravil svou bilanci v UFC na 2:1. Vítězství pro Polsko naopak vybojoval exšampion KSW Jan Blachowicz (19-5) na úkor rodáka ze Záhřebu Igora Pokrajace (28-13, 1 bez výsledku) a v další ryze evropské bitvě zvítězila Ukrajinka Maryna Moroz (7-1) nad rumunskou "Barbie" Cristinou Stanciu (5-1).

Hlavnímu programu předcházelo dalších sedm utkání. V nich mimo jiné opět uspěl českým fans dobře známý tvrďák Mairbek "Beckan" Taisumov (25-5). Ten si připsal už pátý úspěch v UFC, když zvítězil TKO nad Damirem Hadžovičem (25-5) z Bosny a Hercegoviny knokautem v prvním kole. Kromě něj slavili vítězství i Zak Cummings (19-4), Alejandro Pérez (17-6), Damian Stasiak (9-3), Lucas Martins (16-3), Jared Cannonier (8-1) a Srb Bojan Velickovic (14-3), který uštědřil první profesionální porážku dalšímu nám dobře známému bojovníkovi Alessiu Di Chiricovi (9-1).

Ocenění Zápas večera tentokrát uděleno nebylo, byť například souboj Pokrajace s Blachowiczem si o něj říkal hodně nahlas. Místo něj tak získaly ocenění za individuální výkon hned čtyři borci, a sice Derrick Lewis, Alejandro Pérez, Mairbek Taisumov a Jared Cannonier.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na