Kalendář akcí

Facebook

Ševčenko půjde o titul, Ngannou v TOP 10
30. ledna 2017 | Autor: Michal Vácha

Galavečer UFC on FOX 23 se konal v sobotu v Denveru a výsledky jeho zápasů napověděly o několika věcech. Bývalá mistryně světa v thaiboxu Valentina Ševčenko (14-2) se pravděpodobně může těšit na zápas o titul. Výrazným způsobem k němu nakročila vítězstvím nad další uchazečkou o titulový zápas Juliannou Pena (8-3). Vítězství ukrajinské zápasnice je o to překvapivější, že jej dosáhla submisí, když zvítězila na armbar půl minuty před koncem druhého kola. Kamerunská těžká váha Francis Ngannou (10-1) je rovněž blízko. „Predator“ porazil nejznámějšího soupeře v kariéře, když zvítězil technickým knokautem za minutu a půl nad bývalým šampionem UFC v těžké váze Andrejem Arlovskim (25-14). Kdy a zda vůbec dojde Ngannou až k titulovému zápasu, to je zatím ve hvězdách. Nicméně životní vítězství jej poprvé v kariéře katapultovalo do první desítky těžké váhy na světě. Velkým překvapením je pak první porážka Donalda Cerroneho (32-8 , 1 bez výsledku) v kategorii velterových vah. Tak trochu paradoxem je, že jej porazil zrovna Jorge Masvidal (), který byl většinu své kariéry rovněž zvyklý nastupovat v lehké váze.