H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Rozepře White-McGregor
4. prosince 2016 | Autor: Michal Vácha


Minulý týden spatřila světlo světa zajímavá zpráva. Sotva se totiž šampion Conor McGregor stal mistrem světa v lehké váze, čímž se mu podařilo splnit svůj cíl a stát se šampionem dvou váhových kategorií současně, vzdal se prý titulu šampiona váhy pérové. Ten byl v jeho držení bez čtrnácti dnů rok, během něhož irský zápasník nenastoupil ani k jedné obhajobě. Čím dál častěji se v této souvislosti ozývali další kandidáti na titul José Aldo, Max Holloway a Frankie Edgar. Z tohoto pohledu by dávalo rozhodně větší smysl, že McGregorovi byl naopak pás odebrán vedením UFC, nikoliv že se jej sám vzdal. Tuto variantu potvrdil i John Kavanagh, McGregorův dlouholetý kouč, podle něhož UFC využila situace k tomu, aby se lépe prodával nadcházející galavečer UFC 206, zejména pak jeho hlavní událost.

V ní se střetne právě Max Holloway s bývalým šampionem lehké váhy Anthonym Pettisem. A co že s tím má McGregorův pás? José Aldo byl dosud prozatímním šampionem pérové váhy. To v tuto chvíli už oficiálně neplatí. Aldo, jenž byl McGregorem loni v prosinci knokautován za 13 vteřin, je nyní opět jediným právoplatným mistrem světa UFC v pérové váze a o "jeho" prozatímní titul se utkají Holloway s Pettisem. "Podívejte se, nechal jsem Conora zápasit s Diazem, pak znovu. A potom tu byla celá ta věc s lehkou váhou, což jsem ho taky nechal. Ale tím to na rok prakticky zabilo pérovou váhu," vysvětloval prezident UFC Dana White. "A tímhle způsobem ji chci oživit. Chtěl jsem, aby se Aldo utkal o titul s Hollowayem, ale potřeboval víc času. V tom případě dávalo smysl udělat šampionem Alda a Holloway s Pettisem budou zápasit o prozatímní titul. Vítěz se utká s Aldem," dodal. Zároveň však trval na svém, že odebrat McGregorovi titul nebylo rozhodnutí UFC. "John Kavanagh nemá přesné informace. Myslíte, že jsem to udělal já? Byla to Conorova volba."

S tím však sám McGregor podle všeho kategoricky nesouhlasí. Jeho vyjádření se podařilo získat o víkendu, kdy se zúčastnil tiskové konference v severoirském Belfastu. "Mám teď něco s UFC, chtějí mi odebrat titul. Ale já si nic odebrat nenechám, ten pás pořád mám. Někdo musí přijít a ty pásy mi fyzicky vzít, ne on-line nebo na papíře. Mám oba pásy, pořád jsem dvojnásobný šampion," odmítá muž, který ziskem titulu ve dvou váhových kategoriích současně přepsal historii UFC. "Takhle to řeknu UFC. Sice tu firmu miluju, ale ať z nikoho nedělají blbce." Samozřejmě to není poprvé, kdy jsou UFC a Conor McGregor v rozepři, otázkou však je, zda se s podobnými situacemi nebudeme setkávat častěji, případně kam až to povede.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na