H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Odkaz starých mistrů aneb Budo na hradě
18. června 2015 | Autor: Redakce


Bojovníci a příznivci bojových umění z Moravskoslezského kraje vědí, že poslední květnová sobota patří vždy největší přehlídce bojových umění pod širým nebem v České republice – akci Odkaz starých mistrů aneb Budo na hradě. Tato sportovní událost je jedinečná jak programem, tak i tajemným prostředím Slezskoostravského hradu. Letos – 30.května 2015 – proběhl v Ostravě již druhý ročník a spokojení byli nejen pořadatelé, ale i účinkující a samozřejmě návštěvníci.

Nápad na uspořádání této velkolepé akce nosili v sobě pořadatelé již dlouhou dobu, ale tak jako má vše svůj čas, musela do určité podoby uzrát i tato myšlenka. Původním záměrem bylo ukázat „světu“ dovednosti trenérů a klubů z Moravskoslezského kraje, zkrátka uspořádat budoshow v netradičním prostředí. Postupem času se však tento plán rozšiřoval, až nabyl mnohem obšírnějších rozměrů.

Cílem je ukázat divákovi nejen rozmanitost stylů, ale zprostředkovat i asijskou kulturu. V neposlední řadě patří k akci i propagace místních oddílů, a to jak na pódiu, tak i prostřednictvím workshopů a osobního kontaktu. Z webových stránek klubů se mnohdy rodič nedozví vše, co by chtěl, a proto může jen doufat, že jeho dítě bude svěřeno do dobrých rukou. Díky Odkazu tak může poznat osobně trenéry, doptat se na vedení tréninku či filozofii oddílu.

Oproti loňskému ročníku došlo v tomto roce k mnoha změnám. Ta první byla účast zahraničních hostů a představitelů mezinárodních asociací. Pozvání přijal Pawel Handzlik z polského Živce, který je držitelem 8.DANu v ju-jutsu a zároveň prezidentem Polish Federation of Martial Arts and Defensive Sports. Z Polska také přijel Rafal Habil, trenér a držitel 4.DANu v Combat Aikido. Oba výše zmínění trenéři jsou ve své vlasti velmi úspěšní a vyhledávání pro své dovednosti a znalosti stylu.

Druhá velká novinka se týkala uspořádání seminářů pod vedením špičkových trenérů z ČR i zahraničí. Kromě Pawla Handzlika vedl hojně navštívený seminář také americký trenér BJJ Karel Pravec. Tento přímý student Renza Gracieho je celosvětově velmi uznávaný a jeho účast potěšila všechny příznivce tohoto čím dál více populárnějšího stylu. Poslední workshop se odehrál pod taktovkou Lukáše Wolfa, celorepublikově známého šampiona ve full contactu. Na závěr celého dne byl přichystán galavečer, který svými pěti zápasy uzavřel letošní Odkaz.

Kromě bojové scény mohli diváci navštívit mezinárodní výstavu nožů, výstavu bonsají nebo shlédnout samurajské zbraně a zbroje. Přichystán byl také jarmark asijských řemesel, jemuž dominovala japonská umělkyně – operní pěvkyně a kaligrafička - Nao Higano. Unavení návštěvníci nalezli klid v japonské čajovně nebo v příjemném prostředí areálu tradičních japonských masáží.

S druhým ročníkem byli pořadatelé Magda a Jan Paldusovi spokojeni a po krátkém odpočinku již chystají koncepci dalšího Odkazu. Dopředu můžeme jen prozradit, že chystáme velké novinky a bude se určitě na co těšit!


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na