H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Na třetí souboj Shoguna s Machidou si budeme muset počkat, nyní hrají prim Big Nog a Werdum
31. října 2012 | Autor: Michal Vácha


Po úspěchu první série brazilské verze reality show The Ultimate Fighter (TUF) bylo zcela jasné, že se bude pokračovat. Koho z početné enklávy brazilských hvězd však do role koučů soupeřících týmů angažovat, zněla logická otázka. A že se jich kromě koučů první série, kterými byli Wanderlei Silva a Vitor Belfort, nabízí hned několik: Anderson Silva, Junior dos Santos, José Aldo, Antonio Rogério Nogueira, Thiago Silva, Thiago Alves a další.

Očekávání fanoušků směřovala ke třetímu duelu mezi dvěma bývalými šampiony polotěžké váhy Mauríciem "Shogunem" Ruou a Lyotem "Dragonem" Machidou. Na tento souboj si však alespoň prozatím budou muset fans po celém světě počkat. Lukrativní nabídku se rozhodli přijmout dvě elitní těžké váhy UFC Antonio Rodrigo "Minotauro" Nogueira (34-7, 1 remíza) a Fabricio "Vai Cavalo" Werdum (16-5).

Populární "Big Nog" se řadí do vybrané společnosti borců, kteří drželi prestižní tituly organizací PRIDE a UFC, i když v případě UFC se jednalo pouze o titul prozatimního šampiona. Navzdory některým názorům, že má starší z dvojčat Nogueirových to nejlepší již za sebou, v UFC má na kontě solidní bilanci 5-3. A kdo ví, jak by jeho bilance vlastně vypadala, nebýt Franka Mira, který hvězdného Brazilce dokázal dvakrát porazit. Pravdou však zůstává, že poslední výkony "Monotaura" značí zlepšení. A na domácí půdě, kde se pravděpodobně souboj obou koučů nakonec odehraje, působí až neporazitelným dojmem.

Fabricio Werdum se vrátil do povědomí fanoušků i odborníků ve velkém stylu. Byl to totiž právě on, kdo po téměř deseti letech dokázal porazit legendárního Fedora Emelianenka! Navíc to bylo na rozdíl od tehdejší porážky pro zranění tentokrát vítězství zcela legitimní. Werdum dokázal nalákat Fedora do trianglu, z něhož už pro fenomenálního Rusa nebylo cesty zpět. Přestože Werdum následně prohrál na body s Alistairem Overeemem, patří nyní právem mezi špičku v nejtěžší relevantní váhové kategorii. Po návratu do UFC si také připsal dvě zasloužená vítězství - nestačili na něho Roy Nelson ani Mike Russow.

Zatímco Werdum zatím působil v TUF "pouze" v roli asistenta, "Big Nog" si už roli hlavního kouče vyzkoušel a byl více než úspěšný. V osmé sérii koučoval svůj tým proti týmu Franka Mira, přičemž v soutěži polotěžkých vah zvítězil jeho svěřenec Ryan Bader a ve finále lehkých vah se utkali Efrain Escudero a Phillipe Nover, oba taktéž z týmu Nogueira. Fabricio Werdum má tedy před sebou velkou výzvu. Navíc bude chtít vrátit "Minotaurovi" porážku, kterou mu jako ještě relativně nezkušenému borci Nogueira uštědřil v roce 2006. Natáčet se začne již v lednu příštího roku.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na