H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Lukáš Dvořák: Dám do toho všechno!
11. března 2016 | Autor: Vladimír Grebennikov


Profesionální mistr Evropy v thajském boxu Lukáš „Fuki" Dvořák má před sebou další výzvu. V pátek 18. března se postaví na Heroes Gate 16 finské vycházející hvězdě Danielu Forsbergovi. Na galavečeru se představí i jména jako Ondřej „Spejbl" Hutník, Matouš Kohout nebo Martin Gaňo.

Poslední zápas jsi absolvoval v prosinci na Gibu Fight Night 2, kde jsi zvítězil KO. Jak bys svůj výkon zhodnotil?

"Byl jsem relativně spokojený, protože se mi dařilo dělat téměř vše, co jsme v tréninku nacvičovali, a ta tvrdá dřina se zúročila. Sidibé je zkušený a známý bojovník, takže mám z výsledku velkou radost! Ukázalo se, že to, jakým způsobem jsme trénovali, někam vede."

Poprvé se představíš na Heroes Gate, jak se to seběhlo?

"Shodou okolností se představím na Heroes Gate a jsem strašně rád za tuhle šanci, protože je to skvělý galavečer, který mají lidé moc rádi. Navíc je tady v Praze, takže tam bude hodně kamarádů a známých. Je to jeden z mnoha galavečerů, na kterých jsem se vždy chtěl objevit, a doufám, že se svým výkonem zalíbím natolik, abych měl ještě šanci zde znovu zápasit."

Čeká tě vycházející finská hvězda Daniel Forsberg, bereš to jako největší výzvu své kariéry?

"Je to rozhodně jedna z největších výzev mé dosavadní kariéry, Daniel se mi jako bojovník líbí. Jsem strašně rád, že s ním můžu zápasit, a hrozně moc se na to těším. Je to určitě bojovník, který mě posune dál."

Jak ses na zápas připravoval?

"Připravuji se ve stejném duchu jako poslední téměř dva roky, kdy jsem začal spolupracovat s Danem Hejretem. To znamená, že boxerské tréninky absolvuji u nás v Hanuman Gymu a kondici dělám právě s Danem. Už máme najetý směr, kterým se ubíráme, a ten mi zatím velmi svědčí. Cítím se čím dál lépe, s každým zápasem si připadám jako v životní formě a to je ideální. Příprava je perfektní a cítím velký rozdíl i od doby zápasu na Gibu 2. Jsem ready a na zápas se těším."

Vyskytly se během přípravy nějaké problémy?

"Ne, nestalo se nic, co bych považoval za problém, vše probíhalo naprosto skvěle. Je to také díky týmu, který okolo sebe mám. Ať už jsou to Petr Macháček a Zoran Pešič, nebo famózní kluci od nás z gymu, kteří mi jsou skvělými sparingpartnery a kamarády. Také díky Danovi Hejretovi a mojí ženě, která se o mě stará a dělá mi perfektní zázemí, bez něhož by to nešlo. Nesmím zapomenout ani na moje sponzory, těm hrozně moc děkuju za to, co pro mě dělají, protože si nedokážu představit, že bych je neměl."

S jakou taktikou budeš do zápasu vstupovat?

"Omlouvám se, ale nebudu teď zveřejňovat taktické záležitosti, které máme připravené. Určitě do toho zápasu půjdu jako do každého jiného. Půjdu tam porazit svého soupeře a předvést ten nejlepší výkon, jaký umím."

Sledoval jsi nějaké zápasy svého soupeře? Kde vidíš jeho slabiny?

"Určitě jsem viděl hodně jeho zápasů. Je to pro nás velmi důležitý materiál, který jsme použili v přípravě. Oba máme slabiny a přednosti, tak uvidíme, jak si to v zápase sedne."

Velký rozhovor s Lukášem Dvořákem najdete v novém čísle časopisu BOJOVÁ UMĚNÍDiskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na