H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Honza Moncol veze stříbro z E.M.L. v Turecku!
13. října 2014 | Autor: Tomáš Králík


První z české výpravy už absolvoval evropskou pyramidu. V tureckém Burduru na Honzu čekali ti nejlepší ve váze -66,85 kg. Honza se od dubnového turnaje v Plzni drtil ve Spejbl Gymu a Hanuman Gymu a nakonec přidal i fyzičku v pražském JonasGymu. První zápas a soupeř rovnou z Rumunska Marian Lapusneanu. Dle Honzových slov byl zápas v jeho režii a celkově si soupeře hlídal. Ve třetím kole mu uštědřil svůj typický trademark a to loket, kdy soupeř měl na čele jizvu. Ta po několika ošetřeních a pár dalších loktech krvácela a rozhodčí zápas ukončil.

Dobrý úvod ne? Nakonec měl Honza za soupeře Němce Hajzera. Celý zápas Honza kontroloval, ale ve druhém kole mu soupeř uštědřil hák, který dle svých slov Honza přehlédl, ale počítání v klidu přežil. Po třetím kole následoval extraround. Kdo zná Honzu, tak ví jak do toho šlape. I v nastavovaném kole na tom byl fyzické lépe a svého soupeře takticky nabodoval. Postup do finále tak byl jistý.

Ve finále čekal na Honzu domácí soupeř z Turecka Alperen Erdogan. Takže Honza zažil asi to, co zažívali soupeři Gokhana Sakiho na turnaji GLORY v Istanbulu. S tímto soupeřem chtěl být ve finále i sám Honza, protože den před zápasem se setkali v sauně a potili poslední kila. Podle sebe Honza první kolo prohrál na body a ve druhém už začínal na soupeře opět tlačit. Nicméně schytal koleno do břicha a byl od rozhodčího počítán, ale Honza vše ustál. Třetí kolo český borec opět tlačil a bylo jeho, protože Turek odešel fyzicky a neměl moc sil. Každý ví, jak to chodí na půdě hostitele a pokud nedokážete vyhrát jinak než na body, tak Vám to rozhodčí nedají. Honza však předvedl perfektní výkon a ukázal, že z naší kotliny na to kluci rozhodně mají. Gratulace za druhé místo! Z české scény nám zbývá už jen duo Ondra Sova a Matouš Kohout. Na ty se podíváme příště.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na