H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Gibu Fight Night 2
20. října 2015 | Autor: Tomáš Králík


Po roce a půl Praha přivítá další pokračování Gibu Fight Night. Prestižní galavečer získává renomé a tím opět přilákalo světová jména, která změří síly s českou a slovenskou špičkou. Hostem večera bude legendární trojnásobný šampion K-1 Peter Aerts. A co nás čeká?

Ondřej Hutník vs. Filip Verlinden
Matador české scény „Spejbl“ (80-10-2) v ringu provětrá další světové jméno. Tentokráte na něho čeká „Belgický býk“ Filip Verlinden (55-12-1). Stálice Glory World Series Verlinden zápasí i ve střední váze, ale jeho domovinou je právě polotíha. Za svou kariéru se střetnul prakticky s celou současnou špičkou a málokdy prohrál před limitem. Jenže Spejbl je Spejbl a jeho destruktivní styl zničil nejednoho soupeře. Před domácím publikem a s letošní prověrkou, kdy porazil Bugaenka a Soukupa míří Ondra na další metu. Přípravu nepodcenujě a společně s Tomášem Hronem se připravuje v holandském Colosseum Gymu.

Tomáš Hron vs. Mighty Mo
Brněnský „Chřestýš“ (70-15-2) nám své plány prozradil už v posledním čísle časopisu Fighter´s Magazin. Letos si připsal cenné skalpy Pacase, Bugaenka a v posledním zápase i Colina George ve čtvrfinále KOK. Před Gibu se Tom ukáže v dalším kole pyramidy KOK a protože je v prvotřídní formě, nebude to mít soupeř vůbec lehké. A tím soupeřem není nikdo jiný než legendární Mighty Mo (20-20-0). Stejně jako všichni ze Samoy, i Mighty Mo má velkou sílu a o dvacet kilo více než Tom. Veterán K-1 se postupně přesunul do vod MMA a perfektní úspěchy zaznamenal i v Bellatoru. Svůj poslední zápas v kleci vyhrál jak jinak než přesně trefeným granátem. Do ringu se vrátil po tříleté pauze letos v únoru. Tom je ovšem na silné soupeře zvyklý a tady půjde jen po výhře na domácí půdě. Až uslyšíte hrát Tři Sestry, tak zpozorněte.

Martin Gaňo vs. Warren Stevelmans
Na Martina Gaňa (21-2-0) čeká opět solidní soupeř. Kat bojovníků jako je Baumert, Satsuk nebo Vorkapic prověří už tento týden Pyotra Nakonechnyiha, aby na začátku prosince obstál před další zkouškou. Do Prahy dorazí Warren Stevelmans (59-24-4), který zápasil s absolutní světovou špičkou (Buakaw, Zambidis, Petrosyan, Kraus, Souwer, Askerov ad.) V tomto zápase bude opět solidní štípaná, která může Martina vynést do světových vod.

Jiří Žák vs. Daniel Forsberg
Chomutovský Jirka Žák (78-28-0) je stálicí české scény a po nedávné výhře světového titulu ISKA v Brně potěší fanoušky i v Praze. Ostré lokty, nebezpečná kolena a tvrdý styl proslavili Jirku všude, kde zápasil. Proti němu nastoupí o 14-let mladší Daniel Forsberg (29-13-0), svěřenec loňského soupeře Daniela Landy Riku Immonena. Mladý bojovník platí za vycházející hvězdu finské scény, ale bude to na Jirku stačit? Jirka je pověstný svým kotlem fanoušků, kteří za nim neváhají cestovat kamkoliv, takže chomutovské bude v Praze hodně slyšet.

Matouš Kohout vs. Vladimír Moravčík
Na tento souboj prostě dojít mělo a bylo jen otázkou času, kdy to bude. A už se dočkáme. Český přední bojovník Matouš Kohout (24-10-0) letos vyhrál profesionální titul v thajském boxu, vyhrál českou eliminační pyramidu Tatneft a stihl zaválčit i o další dva tituly. Progresivní česká mladá krev a po krvi lačnící „Dracula“ Vladimír Moravčík (76-6-1), přední slovenský thaiboxer. Vlado letos skalpoval několik těžkých soupeřů včetně Lidona, Veseliho a posledně v prvním kole i Price. Zápas v pravidlech muay-thai připraví fanoušky na perfektní klinče a vzhledem k loktovým stylům obou válečníků předpokládám i nějaké to šití po zápase.

Luboš Raušer vs. Petr Vondráček
Souboj dvou bývalých týmových kolegů a zároveň hodně očekávaný souboj. O tento střet se zajímali fanoušci delší dobu a k jeho prvnímu potvrzení došlo v dubnu na akci Simply The Best, kde Petr veřejně vyzval Luboše. Neuběhne ani půl roku a zápas je tu. Petr Vondráček (51-27-0) je stálicí domácí scény už po několik let a jeden z mála Čechů, kteří se dostali do japonské K1. Letos zápasil naposledy na Simply proti Nicolasu Wambovi. V souboji těžké váhy proti němu nastoupí Luboš Raušer (30-9-0) a zápas to bude pořádně ostrý, což potvrdil Luboš i na svém Facebooku.

Lukáš Dvořák vs. TBA
Pro „Fukiho“ ještě není znám soupeř, ale pro aktuální evropského šampiona WMC nepůjde o žádné lehké jméno. Lukáš je v perfektní formě a zápas se odehraje v muay-thai, takže bude k vidění solidní přestřelka. Teď už jen zbývá jméno soupeře.

Předprodej vstupenek už probíhá online v sítích Ticket Art a Ticketportal.

GIBU FIGHT NIGHT 2
Kdy: 5.12.2015
Kde: TipSport Arena Praha

Ondřej Hutník (CZE) vs. Filip Verlinden (BEL)
Tomáš Hron (CZE) vs. Mighty Mo (USA)
Martin Gaňo (CZE) vs. Warren Stevelmans (RSA)
Jiří Žák (CZE) vs. Daniel Forsberg (FIN)
Matouš Kohout (CZE) vs. Vladimír Moravčík (SVK)
Luboš Raušer (CZE) vs. Petr Vondráček (CZE)
Lukáš Dvořák (CZE) vs. TBA


Video

Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na