H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Esa hlásí comeback! Rousey další zápas o titul, GSP spor o kontrakt
21. října 2016 | Autor: Michal Vácha


Dva bývalí šampioni a zároveň dvě z největších "dojných krav" v historii UFC. Ronda Rousey (12-1) a Georges St-Pierre (25-2) nedávno potvrdili, že nastal čas pro jejich návrat k profesionálnímu MMA. U obou je sice situace diametrálně odlišná, přesto oba návraty vyvolaly jisté kontroverze.

U Rousey není moc o čem. Žena, která má lví podíl na popularizaci ženského MMA jako takového a naprosto zásasní zásluhu na tom, že jsou ženské zápasy součástí největší organizace UFC, byla zvyklá sekat jednu soupeřku za druhou s nebývalou suverenitou. Jenže rok nazpět přišlo první klopýtnutí, které vyústilo v drtivou porážku s Holly Holm, kterou nesla Rousey velice těžce. To samo o sobě plus její další nespočetné aktivity dávaly logicky prostor spekulacím, zda se Rousey ještě vůbec někdy do oktagonu vrátí. Odpověď zní ano a na rozdíl od kolegy St-Pierrea je již známo datum a místo konání. Půjde opět o titulový zápas s aktuální šampionkou bantamové váhy Amandou Nunes. Obě ženy si to v oktagonu rozdají 30. prosince na UFC 207. Tuto informaci nese velice nelibě další kandidátka na titulový zápas Juliana Pena. Tato krasavice původem z Venezuely údajně dokonce pohrozila UFC odchodem, dle jejího názoru si totiž zápas o titul zaslouží víc ona než „rozmazlenej spratek“ Rousey. O tom, kdo je tu skutečný spratek, by se dalo polemizovat, každopádně zápas Nunes vs. Rousey na UFC 207 je v tuto chvíli oficiálně potvrzený.

GSP patří mezi vůbec první opravdové superhvězdy mezi MMA zápasníky. Startovní listiny akcí s ním na špici vzaly útokem nejprve kanadský trh, St-Pierre se poté stal velkým oblíbencem fanoušků v USA i po celém světě. Kariéru přerušil před třemi lety po svém dosud posledním zápase, kdy obhájil titul mistra světa UFC ve velterové váze díky bodovému vítězství nad Johnym Hendricksem. Od té doby musel mnohokrát a mnohokrát dokola odpovídat, jak je to s jeho návratem, kdy se vrátí a jestli se vůbec vrátí. Nyní je zde velká pravděpodobnost, že k jeho návratu skutečně dojde, otázkou však je kde. V posledním vydání pořadu The MMA Hour totiž GSP přišel se zbrusu novou informací, že se jeho týmu podařilo s vedením UFC vyjednat ukončení stávající smlouvy a s kanadského gentlemana je tak „volný hráč“. Trvalo to ale jen pár hodin a prezident UFC Dana White přispěchal s dementováním této zprávy. Podle jeho vyjádření je Georges St-Pierre stále zápasníkem UFC.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na