H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Dozvuky UFC 196
8. března 2016 | Autor: Michal Vácha


Nate Diaz
- s čím šel do zápasu: "Věděl jsem, že jsem lepší boxer, lepší v bojových sportech a v BJJ. Už jsem zmiňoval, že mám ty nejlepší tréninkové partnery na světě v každém aspektu."
- co ho v zápase překvapilo: "Jen to, že jsem vůbec inkasoval. Kdybych měl za sebou plnou přípravu, nebyl by tam ani škrábanec."
- o Conoru McGregorovi: "V UFC mu hodně pomáhali. A jemu se skvěle dařilo. Já bych si jen přál, aby mě taky takhle popostrkávali a pomáhali mi. Byl jsem zvědavý, kdy se to začne vyplácet. A myslím, že ten čas přišel."
- o síle úderu Conora McGregora: "Celou věčnost jsem sparoval s top 10 boxery, schytal jsem už všechny možné rány. Ty největší v této váze, ale sparoval jsem i s těžkými váhami a inkasoval i od nich. On má tvrdý úder, je to malej ranař, ale není to nic, co bych už předtím nezažil. Očekávám, že když mě soupeř trefí, bude to nejspíš těžký. Ale když se mu nepovede mě dostat, dostanu já jeho."
- o tom, co do zápasu vložil a jaký byl díky němu o zápas zájem: "Moje zápasy vždycky měly vždycky velkou sledovanost. Vždycky mě z nějakého důvodu strkali na akce, které se vysílaly na Foxu. Obstaral jsem největší sledovanost ze všech, ale nikoho to nezajímalo. Já a můj bratr máme spoustu fanoušků, nikdo nikdy neměl víc než já. Myslím, že jsem tomu zápasu dal hodně. Ten zápas byl zábavnější a o hodně víc zajímavý než by byl zápas s dos Anjosem."

Miesha Tate
- o situaci z nedávné minulosti, kdy jí byl nejprve přislíbený titulový zápas, poté dostala přednost Holm: "Asi to tak mělo být. Dopadlo to skvěle. Je vzrušující tu být. V tuto chvíli chci říct, že Holly děkuji za to, že ten zápas vzala, i když nemusela. V mých očích je to stále šampionka a vždycky bude mít můj velký respekt. Kdybych měla mít v budoucnu tu čest s ní znovu sdílet oktagon, ráda to udělám."
- o rozložení sil před posledním kolem: "Mí sekundanti jsou ke mně vždy upřímní. Nelžou mi, za což jsem ráda. Řekli mi, že to vypadá tak, že (Holly Holm) vyhrála tři ze čtyř kol. To jsem si vzala k srdci Bryan (Caraway) mi řekl, ať tam v posledním kole vlítnu bez respektu s rukama jako větrnými mlýny. Risk je zisk. V tu dobu už jsem počítala s tím, že riskuju porážku knokautem. Musím říct, že i tak jsem očekávala, že ten zápas skončí v pátém kole."
- o rozhodující technice: "Měla jsem to chycené pod bradou, ještě než mě přehodila, ale já jsem prostě věděla, že to musím udržet. Počítala jsem s tím, že se bude snažit z toho jakkoliv dostat, jako to v takové situaci udělá každý, což samozřejmě platí i pro Holly. Musela jsem to udržet, jako kdybych bojovala o život."

Conor McGregor
- o svých pocitech po porážce s Natem Diazem: "Je to hořká pilulka k polknutí. Zkusil jsem to, šel jsem do toho... Cítím to tak, že jsem byl jednoduše neefektivní se svou energií a udělal jsem nějaké chyby. V divizi, kde jsem šampionem, se soupeři pod mými údery bortí. Ale Nate je dobře ustál. Myslím, že díky váze. Je to pro mě poučení a podnět ke zlepšení. Proti většímu soupeři je potřeba být efektivnější v postoji, nedávat do těch úderů úplně všechno."
- co konkrétně udělal v zápase špatně: "Smekám před Natem, bojoval velmi dobře, nenechal se vyvést z míry. Vzdálenost, na kterou bojoval, sehrála svou roli. Já jsem občas levačkou promáchl, kopy s otočkou jsem netrefil nebo trefil rukavici... Spíš bych řekl že ubraly mně než jemu. Byl to v podstatě souboj energií, což se mu podařilo líp. Jednou vyhraješ, jindy prohraješ, to se stává. Já nikdy nepohrdnu výzvou, nikdy se nebudu stydět za prohru. Jsem rád, že jsem do toho šel a bojoval. Měl jsem spoustu možností do toho nejít, ale šel jsem. Nezadařilo se, ale to je zápasení. Já se vrátím."
- co jej čeká dál: (zamyslí se) "Nevím... Řekl bych, že hodně lidí v pérové váze teď slaví. Někdo, koho se to vůbec netýkalo, slaví vítězství někoho jiného. To je něco, čemu nerozumím. Nakonec jsem pořád mistr světa v pérové váze. Myslím, že by bylo správné vrátit se zpátky do pérové váhy a připomenout jim, čeho jsem v té kategorii dosáhl. Ale nezapomínám na lehkou váhu a nechci úplně zapomenout ani na velterovou váhu. Užil jsem si to, že se po jednom úderu nesložil, ale šel do toho dál stejně. A já jsem pak zpanikařil, čehož soupeř využil. Využil toho přesunu energie. Já myslím, že s trochu upravenou taktikou a s vědomím, že na těžšího soupeře je potřeba víc úderů než jeden, dva nebo tři, bych mohl vítězit i v těžší váze. Teď je ale nejspíš čas na obhajobu koruny v pérové váze."

Holly Holm
- o své cestě v UFC: "Měla jsem za sebou dva zápasy, když mi řekli, že příště se utkám s Rondou (Rousey). A já jsem si řekla: 'Super, jdu do toho.' Věděla jsem předem, že tenhle zápas bude něco úplně jiného. Očekávání všech byla vysoká, přitom já se pořád cítím tak, že se teprve učím. Je to pro mě pořád jen začátek, nedělám MMA tak dlouho. Myslím, že toho v tomto sportu můžu dosáhnout hodně. Zápas s Rondou byl velkým vrcholem, stalo se to ale také už v listopadu."
- o porážce s Mieshou Tate: "Pro mě platí, že po každé porážce k sobě musím být upřímná. Věděla jsem, že na body vedu. Možná jsem byla až moc spokojená, místo toho abych dál bojovala, jako bych byla pod tlakem. Nechala jsem ji to až moc utáhnout, než jsem ji setřásla. Dnes mě to stálo všechno, ale budu zpátky."
- o případné odvetě: "Chci s Mieshou znovu zápasit hned zítra. Ona by chtěla to samé, kdyby prohrála."Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na