H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Co najdete v novém čísle časopisu Bojová umění - 3. část
19. září 2016 | Autor: Redakce


Ve vězení jsem makal, můj cíl je pořád UFC
Exkluzivní rozhovor s Karlosem Vémolou

Rok v ústraní je u konce. Terminátor přináší další díl svého příběhu, který nemá daleko od akčního trháku. Historicky první Čech v UFC se loni náhle vytratil ze scény. Kdo se zajímá o bojové sporty, zaznamenal zprávy o tom, že se český šampion MMA zapletl v daňových únicích, které měly souviset s prodejem lehkých drog. Jak to bylo doopravdy, uvádí Vémola v rozhovoru pro Bojová umění. Co dělal ve vězení a proč jeho poslední soudní stání před návratem na svobodu trvalo dvě minuty? Kdy se opět objeví v oktagonu? Proč za mřížemi přehodnotil myšlenky na ukončení kariéry? A kudy vede cesta zpět do UFC, kde jsou jeho snem čtyři Češi na turnaji v Praze?


Nate – ten, co porazil „neporazitelného“
Nejpopulárnější bratrská dvojice v UFC – Nate a Nick
Diazové. Mladší z dvojice je jediným přemožitelem hvězdného Conora McGregora.

Diazovi vyrůstali se sestrou a matkou v chudých poměrech. Nate velmi brzy zjistil, že když půjde s bráchou na trénink, navečeří se. Starší týmoví kolegové je totiž po tréninku pravidelně zvali na večeři, nejčastěji burrito z pojízdné restaurace, která se často objevovala před tělocvičnou. Na výběr měl tedy buď jít na trénink a navečeřet se, anebo zůstat doma a být o hladu.


Jiří Havel: „V ringu jsem našel sám sebe“
Rozhovor s vycházející hvězdou české boxerské scény.

Ačkoliv se ke klasickému boxu dostal shodou okolností, dosáhl za krátkou kariéru hned několika úspěchů. Je trojnásobným mistrem České republiky a stříbrným medailistou z mezinárodního turnaje v Litvě.
…“Není zde možnost, jak se vyzápasit, začátečníci zápasí s protivníky, kteří je nikam neposouvají. Když jsem přijel po vyhraném „béčkovém“ šampionátu na turnaj kategorie A, myslel jsem si, že jsem neporazitelný, že mi patří svět. Nastoupil jsem proti Uzbekovi a prohrál TKO v prvním kole, to mi otevřelo oči. Začal jsem sledovat všechny boxery okolo, že mají daleko větší disciplínu a chuť k vítězství. Přijde mi, že tady u nás chybí chtíč.“


O českém Gasshuku s japonskými instruktory
Představujeme vám instruktory Gasshuku Česká republika, kterými letos byli pánové Tatsuya Naka (7. dan JKA), Koichiro Okuma (6. dan JKA) a Yutaro Ogane (3. dan JKA).

Všichni v současnosti působí v Honbu Dojo (ústředí karate JKA) v Japonsku a jsou celosvětově velmi uznávanými instruktory. Pan Tatsuya Naka je hlavním metodikem Honbu Dojo a připravuje tréninkové plány pro japonskou reprezentaci. Jeho nejvýznamnějším úspěchem je vítězství v kumite na "All Japan Karate Championship 1992". Pan Koichiro Okuma vede sekci zahraničních vztahů, teprve nedávno ukončil svoji úspěšnou závodní kariéru a je pětinásobným vicemistrem Japonska na "All Japan Karate Championship" v kata i kumite. Pan Yutaro Ogane je mladým, začínajícím instruktorem a aktivním závodníkem. Jeho posledním úspěchem je druhé místo v kumite a vítězství týmu na "JKA Asia Oceania Karate Championship 2015".


Jágr bojovníkem! V přípravě zkusil karate i kickbox

„Bojové sporty jsem zařadil do přípravy během léta a musím říct, že je to velká makačka. Myslel jsem si, že hokejisti dřou, ale když to srovnám s přípravou v těchto sportech, musím svůj názor přehodnotit.“


Vzorem jim byli samurajové
Na návštěvě u: Daitó Ryu Pardubice

„Není bez zajímavosti, že judo bylo prestižní mezinárodní organizací UNESCO vyhlášeno jako nejvhodnějším sportem pro děti. V obou případech se naučí, jak se bránit při šikaně, respektu k soupeři, přijímat vítězství a prohru, vytrvalost, odbourání stresu a zvládání stresových situací, cílevědomosti, překonávání překážek a zvyšování sebevědomí. Každý si v nich najde to své,“ říká trenér Martin Šaroch mladší ze školy bojových umění Daitó Ryu Pardubice


Patrik Orth: „Černý pás vlastně nic neznamená“
Učitel džódó Patrik Orth dosáhl postupně mistrovského
stupně v aikidó, kendó i iaidó a také v umění boje s tyčí džódó.

Bojovým uměním se věnuje 24 let a již 20 let vede ve Zlíně Tenshin dódžó. Což je jedno z pouze dvou míst v republice, kde se můžete naučit zacházet s japonskou halapartnou naginata.
…„Vždycky je možné se zlepšit. Je to ale i o typu budó, kterým se věnuji nejvíc. Motivace ke cvičení například s mečem, holí a dalšími zbraněmi je jiná než dříve. Dnes člověk nemusí bojovat o život, spíše se snaží překonávat sebe a své možnosti a to mu vydrží opravdu napořád. Na druhou stranu, spousta lidí si vystačí s tím, co umí a nemají potřebu pachtit se za něčím dalším. Pokud jim to stačí, je to v pořádku. Pokud říkají, že obsáhli opravdu všechno ve svém oboru, nikdo je nepřesvědčí o opaku.“…Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na