H1 - 2014

RingNews.cz


fb yt tw g

Kalendář akcí


Facebook


Cleveland zažil velkou šou!
12. září 2016 | Autor: Michal Vácha


O víkendu zavítal oktagon UFC vůbec poprvé do Clevelandu. V místní Quicken Loans Areně nedávno slavili titul šampionů NBA basketbaloví Cavaliers, nyní byli clevelandští fans připraveni na další velkou party, neboť hlavní hvězdou večera byl další šampion původem z Ohia – úřadující mistr světa v těžké váze Stipe Miocic.

Hlavní zápas večera sice trval jen necelé jedno kolo, ale byl to tedy solidní kolotoč. Na začátku se zdálo, že si Alistair Overeem (41-15, 1 bez výsledku) dokráčí pro zisk dalšího titulu v jeho již tak úspěšné sportovní kariéře. Nizozemec poslal domácího hrdinu k zemi přesným úderem, pak se rozhodl využít soupeřem nabídnuté příležitosti a utáhl gilotinu. Z té se však Stipe Miocic (16-2) dostal a na vyzývatele zatlačil. Oba borci si vyměnili hned několik úderů, jimiž jeden druhým otřásli, ale ten rozhodující přišel přece jen od šampiona. Přišel až poté, co se Miocicovi podařilo dostat Overeema na zem, kde mocnými údery pravačkou nizozemskou hvězdu knokautoval. Otřesený Overeem pak v pozápasovém rozhovoru mluvil o tom, že při gilotině ucítil soupeřův tap out, ale ještě přímo v oktagonu v opakovaném záběru viděl na vlastní oči, že se tak nestalo. Stále poměrně neznámý šampion Miocic tak poprvé úspěšně obhájil titul mistra světa UFC v těžké váze.

Velkou kontroverzi přinesla doprovodná hlavní událost, jejiž aktéry byli rovněž zápasníci nejtěžší váhové kategorie. Exšampion Fabrício Werdum (21-6, 1 remíza) nakonec i podruhé v kariéře porazil Travise Browneho (18-5, 1 remíza) na body, ale zápas měl být ukončen už v prvním kole, kdy si Browne po zablokování jednoho z úderů soupeře gestem řekl o přerušení zápasu pro zranění. Nejednalo se však o žádnou nedovolenou techniku, proto měl být v tu chvíli zápas ukončen technickým knokautem ve prospěch Werduma. Nicméně nestalo se, Browne po chvíli pokračoval v zápase i se zraněním. Werdum sice začal zápas málo vídaným (kór v těžké váze) naskočeným side kickem, ale to bylo co se týče divácky atraktivních momentů v zápase asi tak všechno. Werdum se výkonem ani zdaleka nepřiblížil prvnímu vzájemnému duelu, kdy dal Brownemu co proto. I tak vyhrál zaslouženě, což neunesl soupeřův kouč Edmund Tarvedjan, jenž se k Brazilci přibližoval s ústy plnými „lichotivých slov“, až jej Werdum zastavil pohotovým push kickem. Ostatní v tu chvíli v oktagonu přítomné osoby však eskalaci konfliktu včas zabránily.

Svou premiéru nejen v UFC, ale i v MMA a bojových sportech obecně si v Clevelandu odbyla i bývalá hvězda WWE Phil „CM Punk“ Brooks (0-1). Zázrak se však nekonal, naopak se víceméně potvrdily odhady, jak dlouho asi sedmatřicetiletý Brooks vydrží mladému a hladovému soupeři vzdorovat. Mickey Gall (3-0) bez problémů dostal soupeře na zem hned prvním pokusem o takedown, což byla zároveň i jeho první akce v zápase vůbec. Pak už to byla jen otázka času. „Punk“ se sice nějakou dobu bránil, ale v čase 2:14 odklepal rear-naked choke.

Ve zbývajících dvou zápasech hlavního programu zvítězil Jimmie Rivera (20-1) na body nad Urijahem Faberem (33-10), a Jéssica Andrade (15-5) zvítězila gilotinou na konci prvního kola nad Joanne Calderwood (11-2). V předzápasech se zadařilo postupně Yancy Medeirosovi (13-4, 1 bez výsledku), Drew Doberovi (17-7, 1 bez výsledku), Niku Lentzovi (27-7, 2 remízy, 1 bez výsledku), Bradu Tavaresovi (14-4) a Bethe Correia (10-2).

Ocenění Zápas večera připadlo po zásluze za divokou jízdu v prvním kole oběma protagonistům hlavní události večera, oceněny byly individuální výkony Yancy Medeirose a Jéssiky Andrade.


Diskuze


Spustili jsme nový web!

Aktuální informace již budou přidávány pouze na www.fighters.cz

Pro zobrazení starších článků můžete pokračovat na